בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

אבטחה חמושה - דיון בכנסת

דף הבית >> כתבות נוספות >> אבטחה חמושה - דיון בכנסת
 
   ניצב ניסים מור, החל מתחילת שנת הלימודים הבאה, מאבטחי מוסדות חינוך לא יישאו נשק
​ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ מירי רגב, קיימה היום (ד', 24.413) דיון טעון אודות מדיניות מתן נשק למאבטחים. הדיון התקיים על רקע ריבוי מקרי רצח של נשים בידי בני זוג מחזיקי נשק, חלקם מאבטחים. לדיון הוזמנו: נציגי משטרת ישראל, השלטון המקומי וארגון הקבטים.

ניצב ניסים מור, ראש אגף מבצעים במשטרה, המופקד על אכיפת החוק על חברות האבטחה, אמר כי מגמת המשטרה לבחון כיצד ניתן לצמצם ככל האפשר את אחזקת כלי הנשק. הוא הוסיף כי כבר הוסרה ההנחיה לאבטחה במסעדות, אוטובוסים ומקומות נוספים. הוא הוסיף ואמר כי כרגע קיימות שתי הצעות עיקריות לגבי נשקים הנמצאים בידי מאבטחים:
1. במקומות בהם יש אבטחה סביב השעון, הנשק יעבור ממאבטח אחד למחליפו.
2. במקומות אחרים, יוצבו כספות בהם יופקד הנשק. הוא הדגיש כי במוסדות חינוך לא יוצבו כספות כאלו מחשש שכלי הנשק יגיע לידי תלמידים. החל מתחילת שנת הלימודים הבאה, מאבטחי מוסדות חינוך לא יישאו נשק אך הם ילוו על ידי ניידות סמוכות שבהם יהיו מאבטחים חמושים.

חברי הכנסת תקפו את ההנחיה "להתקנת כספות בבתי המאבטחים" וכינו אותה הזויה: "זה לא ימנע את הרצח הבא".
מרכז שלטון מקומי וארגון הקבטים המייצגים את הרשויות המקומיות, מצדדים בנקיטת אמצעים לצמצום כלי הנשק.

יו"ר איגוד הקבטים מר חיים נוגלבלט הדגיש בפני הוועדה, שבכל שירותי האבטחה המוטלים על הרשויות המקומיות בהנחיית משטרת ישראל, כגון: אירועים, שירותי סיור, אבטחת יישובי עימות וקו תפר, שיטור משולב, אבטחת חופי ים, אבטחת ראשי רשויות ועוד. לא ניתן בשום אופן,  לבצע את המטלה של הפקדת כלי הנשק בסוף כל יום עבודה, בנוסף לעלויות הכספיות הכרוכות בתוספות של כוח אדם. ללא פתרון מוסכם, לא יהיה ניתן להחזיק את "המפעלים הראויים" ברשויות המקומיות.  

בתום הדיון אמרה ח"כ מירי רגב, יו"ר הוועדה, כי הבעיה חמורה ביותר כיום כי נוסח החוק אינו מובן. ודרשה כי המשטרה תופיע בוועדה בעוד כחודש ותציג את תכניתה לצמצום כלי הנשק. ח"כ רגב הנחתה את ניצב ניסים מור, ראש אגף מבצעים של המשטרה "שמחר בבוקר תצא הנחייה לכל בעלי העסקים המאובטחים כי עליהם לדאוג לאמצעי נעילה ואחסון נשק המאבטח בתום יום העבודה. "העול הזה לא ייפול על המאבטחים" ודרשה כי בעוד שבועיים יתקיים דיון מעקב לבחינת יישום הנחייתה. לגבי תזכיר החוק החדש, ח"כ רגב הנחתה את הצוותים המשפטיים של משרד המשפטים להגיע עם חוק מדויק מאד וביקשה מהצוות המשפטי של הוועדה לא לדון בתזכיר אם לא יהיה מדויק.
 

עמדת השילטון המקומי

 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים