בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

בעקבות אסון הכרמל

דף הבית >> דבר היו"ר >> בעקבות אסון הכרמל
בס"ד
 
דבר מ"מ הי"ור
:
להבות האש אשר כילו עשרות אלפי דונמים באסון השריפה האכזרית בכרמל, הותירו את ארצנו חבולה ומדממת. 
בראשית דברי אשלח תנחומים למשפחות החללים שנספו באסון,
אחינו הגיבורים שמסרו נפשם במהלך תפקידם,מיהרו נחשונים  לתוך להבות האש על מנת להציל ולהגיש עזרה ללכודים,הוכיחו לכולנו מסירות נפש וגבורה אמיתית מהי. יהי זכרם ברוך.
עם ישראל משגר תודה לכל המדינות שנרתמו לעזור ולסייע  במאמצי הכיבוי וההצלה ברכס הכרמל ובמדרונותיו. לאנשי כוחות הביטחון,מד"א,וללוחמי האש הכבאים שחירפו נפשם להצלת חייהם ורכושם של התושבים .
חיזקו ואימצו!
שירותי החירום והביטחון במדינת ישראל  של אחרי האסון, אינם אותם אלה שלפניו.
את המסקנות והלקחים מאסון הכרמל,שהוא  נזק לאומי מדרגה ראשונה,  יש להפיק וליישם ברמה ובראייה לאומית, לייעל ולהרחיב את שרותי החירום ולבדוק ביסודיות את מידת ההערכות לאסון הבא או למלחמה הבאה, ולהתחיל  ליישם את מסקנות "הרצל שפיר".
 
כמו תמיד,כאן המקום להוקיר ולהודות לקבטי"ם ברשויות והמועצות שעמדו בחזית הלחימה באסון הכרמל, בעמידתם האיתנה בלי שיקולים של זמן ומקום, נטלו על עצמם את הפיקוד ברשויות מול כל גורמי החירום,והושיטו סיוע פיזי ותמיכה אישית לכל אזרח ואזרח.
 
הרשו לי לייחד מספר מילים אישיות למנהל מח' הביטחון בטירת כרמל וחבר ההנהלה ידידי יואב בלס. נפעמתי והתרגשתי לראותך,  כשנפגשנו בשטח ביום שישי באשמורת הבוקר.
הבוקר שהפציע פגש אותך  אחרי לילה ארוך מאד, ללא שינה.שלטת  ביד רמה בחפ"ק העירוני,והענקת  לכולם כתף להישען עליה.
בכל מקום אליו הגענו נוכחתי לראות את פני  התושבים מאירים בחיוך ומקבלים אותך כמלאך מושיע. אנחנו גאים בך. הינך סמל ודוגמה לכולנו,יישר כוחך.
 
במהלך ימים אלה אנו נערכים לבחירות היו"ר וחברי הנהלה נוספים,
עו"ד הגב' נועה בן אריה נבחרה כמועמדת ליו"ר ועדת החירות . לקראת ישיבת ההנהלה הקרובה היא  תגיש את הצעתה לאישור ההנהלה. לאחר אישור זה  יצאו  הבחירות לדרך.
 
 
אנו מברכים על כך, שהמינהל לשירותי חירום במשרד הפנים בראשותו של מר ששי קציר , חזר לפעילות מלאה .
התודה והברכה לידידי מר ששי קציר ראש המינהל,  שקיבל על עצמו בהנחיית שר הפנים את  ההזדמנות להיכנס לעובי הקורה ולפתור אחת ולתמיד את המטרה הראשונה במעלה של האיגוד-  להסדיר את  מעמדם של הקב"טים ברשויות המקומית.
 
בפגישת עבודה שערכנו במשרדו של של מר ששי קציר בהשתתפות מר יונה יצחק, קיבלנו החלטה
לאפשר לתא"ל (מיל) דובי גזית מנכ"ל משרד הפנים לשעבר לסיים את עבודתו שהחל בעקבות החלטת הנהלת האיגוד, בנושא  אפיון קידום ושיפור הגדרת מעמדו של הקב"ט ומנהלי יחידות החירום ברשויות המוניציפאליות ובנוסף ,הגדרת מבנה אגף/מחלקת הביטחון ברשויות ובמועצות האזוריות והמקומיות.
 
(כפי שזכור, בדיווח שהגיש דובי גזית,מצביע על תהליך של פיחות קשה מאוד בשכרו ובמעמדו של הקב"ט ובתקציב הביטחון ושירותי חירום ברשויות המקומיות)
 
בשיחה אישית עם שר הפנים לאור אירוע אסון הכרמל, מבקש השר, להעמיד את נושא מעמדו של הקב"ט ברשות המקומית, בראש סדר העדיפויות, באמצעותו של ראש המינהל ומר יונה יצחק, ועל כך יבורך.
 
אנו תקווה שבכוחות משותפים ודבקות במטרה נצליח בע"ה(עוד בשנת 2011) להעלות את קרנם של הקבט"ים  למען ביטחון ילדינו ותושבי ערינו.
 
                                                                                                           שלכם ובשבילכם
                                                                                                             חיים נוגלבלט
                                                                                                            מ"מ יו"ר האיגוד
 
 
.   
  
 
 
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים