בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

התרעות בסלולר

דף הבית >> כתבות נוספות >> התרעות בסלולר
מסר אישי - התרעה בסלולר על נפילות טילים
מחזיקי טלפונים סלולריים, מלבד מנויי "הוט מובייל", קיבלו השבוע הודעת בדיקה של מערכת "מסר אישי", לקראת הפיכתה למבצעית בספטמבר

 
ביום ראשון 12.8.12 החלו בפיקוד העורף בבדיקת מערכת ההתרעה האישית לסלולר, שמאפשרת קבלת הודעה על צג הטלפון הנייד במקרה של מצב חירום.
בחודש ספטמבר 12 תוכרז המערכת כמבצעית ומוכנה להפעלה – ובאמצעותה יהיה ניתן לשדר לכל בעלי הטלפון הסלולרי הודעה בזמן חירום, שתתריע מפני נחיתת טילים או מפני מצבי חירום אחרים.
החל מיום א' 12.8 ועד ליום חמישי 16.8 מקבלים בעלי המכשירים הסלולרים בשלוש הרשתות הגדולות (סלקום, פלאפון ואורנג') את ההודעה "פיקוד העורף, בדיקות מערכת התרעות בסלולר" לפי חלוקה לאזורים, לשם בדיקת תקינות המערכת, ובין השעות שמונה בבוקר לשש אחר הצהריים. מנויים של חברת "הוט מובייל" לא מקבלים שירות לעת עתה, וגם במידה וייחתם הסכם עם החברה היא תוכל להציע רק כיסוי חלקי של השירות. 

מערכת "מסר אישי" של פיקוד העורף לא מצריכה הרשמה, והיא שולחת אוטומטית הודעות למנויים באזורים המיועדים. המערכת מזהה את הטלפונים הנמצאים בטווח הקליטה של האנטנות הסלולריות ושולחת הודעות לכל המכשירים הקולטים את האנטנות.
 
בין ראשון 12.8 לחמישי 16.8.12 נבדקת המערכת ביישובים ספציפיים בכל רחבי הארץ. בנוסף, בין השעות 10:00-12:00 ביום חמישי תיבחן המערכת בפריסה ארצית, והודעות יישלחו לטלפונים בכל רחבי הארץ.
הניסוי הנוכחי הוא האחרון בדרך להכרזה על "מסר אישי" כמבצעית ומוכנה להפעלה, לקראת חודש ספטמבר הקרוב. הניסוי מגיע לאחר דיון שהתקיים לפני כשבועיים במשרד התקשורת, לאור קשיים שהערימו חברות הסלולר על הפעלת המערכת, המשדרת אותות בשידור שנקרא cell broadcast. החברות טענו כי הפעלת המערכת, השולחת הודעה המופיעה על גבי צג הטלפון הסלולרי, עלולה לזרוע פאניקה, ועל כן על משרד הביטחון לשפות את החברות במקרה של תביעה. לאחר דיונים בנושא וכן חוות דעת משפטית, סוכם כי כמו שבמקרה של אזעקות שווא לא ניתן פיצוי, גם במקרה הנ"ל לא יינתן פיצוי. 
 

נושא משפטי נוסף שנידון היה אם שידור ההודעה על גבי המסך הסלולרי נחשב להודעת זבל (ספאם), אך מאחר וזה מוגדר כשירות "מציל חיים", פיקוד העורף יוכל להשתמש בו לשירותיו, אך ורק במקרה של הודעות חירום. בפיקוד העורף שוקדים כעת על ניסוח הודעה מתאימה בשעת חירום, שתופץ ותזהיר כי בעל הטלפון נכנס, לדוגמה, לאזור נפילת טיל, או שישנה התרעה מפני נפילת טיל באזור.
פיקוד העורף תירגל בחודשים האחרונים כמה פעמים את המערכת, בין היתר בחודש יוני ובחודש מאי האחרון. אחד התחומים שקיבל חיזוק משמעותי בתקופת הניסויים היה האפשרות להשתלטות עוינת מרחוק על המערכת. "אם מישהו ישתלט על המערכת מרחוק, לא יפעיל אותן בשעת חירום או להיפך – יפעיל אותן ללא הרף, זה מסוכן ביותר. אנחנו חייבים להיות עמידים נגד זה", הסביר באחרונה קצין בפיקוד העורף.
.........................................................................
 
תודות:
פיקוד העורף
blinker.co.il blinker.co.ilblinker.co.il
חדש בגליל
........................................................................
בטאון הבטחון / הד המתמיד 15.8.12
 
 
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים