בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

מכתב תמיכה וחיזוק מיו"ר האיגוד

דף הבית >> דבר היו"ר >> מכתב תמיכה וחיזוק מיו"ר האיגוד
                      

30 יולי 2014
 
מכתב לקבטי"ם ברשויות ובמועצות המקומיות
 
 
אחיי הקב"טים שלום וברכה,
יותר משלושה שבועות, שמדינת ישראל נלחמת בטרור המנהרות ה"חמאסי" שיוצא מרצועת עזה. שלושה שבועות של מציאות לא פשוטה, בה תושבי הדרום ובעיקר, תושבי עוטף עזה חווים מלחמה בכל המובנים.
כוחות צה"ל מציפים את אזור הגבול עם רצועת עזה, ירי נשמע כמעט בכל שעות היממה, אין ספור אזעקות ברחבי הדרום, ניסיונות חדירה של מחבלים ומדי יום, הנחיות התגוננות שמפרסם פיקוד העורף לתושבים.
 
בכל המציאות הזו שתיארתי, נקודת החוזק הבולטת ביותר, האור באפילה הוא מערך החירום הרשותי, בכל רשות ורשות בעוטף עזה ובדרום כולו. צוותי החירום היישוביים (צח"י), מרכזי ההפעלה הפתוחים, ניהול על פי רובעים, הפעלת מתנדבים, הערכות מצב, הכשרת המקלטים הציבוריים, תיאומים ביטחוניים ועוד היד נטויה, כל המשימות האלה מתבצעות לעילא ולעילא והן רובן ככולן, פועל יוצא של פעילות ענפה בנושא היערכות נכונה למצבי חירום, שאותה מתכלל הקב"ט/ מנהל החירום והביטחון ברשות המקומית.
 
שוב אנחנו רואים כיצד מערך החירום מהווה גורם משמעותי בעמידה איתנה של העורף בעיתות חירום, שוב אנחנו עדים לחשיבותה של ההיערכות בשגרה למצבים מעין אלה ושוב, אנחנו מבינים כמה קריטי - במציאות שלנו – תפקידו של הקב"ט, עד כמה עמוקה המעורבות שלו בכל תחום וכמה ביטחון מקבלים ראשי הרשויות, כאשר מערך החירום שלהם עומד הכן, מגויס, מצויד, מוכשר, מבצע את משימותיו כפי שהוגדרו לו ושומר על החוסן האזרחי ביישובים המותקפים.
 
"לבנת היסוד", מכנים בפיקוד העורף ובמשרד הביטחון את הרשות המקומית, לבנת היסוד הזו אחראית ישירות על הטיפול באוכלוסייתה ואחראית על היבטים נרחבים אחרים שנגזרים מתוך ההגדרה של "טיפול באוכלוסייה". לבנת היסוד הזו, לא יכולה לפעול ולמלא את משימותיה – והן רבות – לולא לבנת יסוד נוספת וקריטית – הקב"ט.
דיברתי וכתבתי לא פעם, ש"לבנת היסוד של לבנת היסוד", היא קב"ט הרשות המקומית ושככל שהקב"ט ברשות מועצם ע"י ראש הרשות, כך נבנית לה מוכנות טובה יותר לשעת חירום ויכולת ההתמודדות עם מצבי חירום שונים בעורף, הולכת ומשתפרת ככל שנכנסים לעומקם של דברים.
 
 אחיי הקב"טים, ראשי רשויות, שר הפנים, שר הביטחון, נכבדיי.
אין לי צל של ספק, שהאור ינצח את החושך ושהטוב ינצח את הרוע. כולנו מחזקים את ידי צה"ל ואת ידי הממשלה במאבק הצודק הזה.
 
אני מבקש לכוון את הזרקור לתפקידו של הקב"ט ברשות המקומית, למעמדו, לאופן תפקודו ולהגדרת תפקידו. אנחנו רואים את חשיבות ההיערכות לשעת חירום, אנחנו רואים את עמידת העורף ואת חוסנו. דברים אלה לא מובנים מאליהם, אלו הם תוצאות של עבודה קשה ואינטנסיבית, יום יום, שעה שעה של הקב"ט שמנחה, מתכלל, יוזם, מארגן, אוסף נתונים, כותב נהלים, מתאם פעילויות ומתרגל יחד עם בעלי התפקידים השונים את מערך החירום ברשות המקומית ואת התוצאות, הטובות יש לומר, אנו רואים היום.
 
אין ספק, שהקב"טים בעימות הזה, כמו גם בעימותים קודמים, הוכיחו את עצמם, את נחיצותם ואת חיוניותם לתושבים, לרשות המקומית ולראש הרשות.
 
רשות מקומית, שתדע להוקיר את תפקיד הקב"ט ואת משמעותו הקריטית לרציפותה התפקודית בשעת חירום, בודאי תצא נשכרת ביום פקודה.
 
"לבנת היסוד של לבנת היסוד" עומדת ותמשיך לעמוד כצוק איתן אל מול כל אתגר ו/או מצב חירום עתידי וזאת, על מנת לספק לתושבים את הביטחון לו הם ראויים.    
 
שלכם בהערכה רבה

חיים נוגלבלט
יו"ר איגוד הקב"טים ברשויות המקומיות  
          
העתק:
ראשי רשויות ומועצות מקומיות
יו"ר השלטון המקומי – מר חיים ביבס
ראש רשות החירום הלאומית – מר בצלאל טרייבר
יו"ר ועדת הביטחון בשלטון המקומי  - מר אבי נעים
מנהל אגף הביטחון משרד החינוך – מר אריה מור
מנהל מינהל לחרום וביטחון ברשויות המקומיות - מר אלי רגב
ראש מנהל בטחון וחירום בשלטון המקומי – מר יוחאי וג'ימה
חברי הוועדה לקידום "מעמד הקבטי"ם" ברשויות המקומיות
 
 

 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים