בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

ישיבת הנהלה מיום 12.2.12

דף הבית >> ישיבות הנהלה >> ישיבת הנהלה מיום 12.2.12
ביום ראשון 12.2.12 התקיימה במרכז השלטון המקומי ישיבת הנהלת איגוד הקב''טים, הראשונה אחרי הבחירות שבה נבחר חיים נוגלבלט לתפקיד יו''ר האיגוד.

* הנושא הראשון שנדון בישיבה הוא השיטור העירוני, שמשיק לתחום הפיקוח העירוני, ומטפל בתופעות כמו רוכלות, עובדים זרים, שב''חים, ועוד.

* תקנון האיגוד: ההנהלה יוזמת בירור עם היועצת המשפטית של מש''מ ובמקביל תקום ועדה שתטפל בנושא. המסקנות יובאו לאישור ההנהלה. בכל מחוז בארץ יהיה נציג מטעמו בהנהלת האיגוד. הקשר עם כל הקב''טים יהיה יותר מסודר. גם נושא הגבייה של דמי החבר ומזכירות האיגוד יעבור שיפורים.

* איגוד הקב''טים יוזם כתיבת נוהל אב של שגרת חירום, כולל הכנת חמ''ל / משל''ט [מרכז שליטה] שיקשר בין כל הרשויות, יעביר ויקבל מידע מגורמי חירום והצלה, ועוד. איגוד הקב''טים שם לעצמו מטרה לחזק ולהדק את הקשר בין כל הקב''טים של כל הרשויות.

* האיגוד מטפל בנושא שיפור הקשר עם המשטרה, לאור המעבר מרשת אנלוגית לרשת דיגיטלית. האיגוד פועל לכך שנציג מטעמו יהיה במנמ"ל של משטרת ישראל.

* ועדת היגוי להתמודדות עם רעידות אדמה: יוחאי וג'ימה,מנהל אגף בטחון מש''מ מסר שיתקיימו הדרכות והכשרות בנושא היערכות לקראת רעידת אדמה; כמו כן יתקיים קורס אבחון מבנים שבו ישתתפו מהנדסים. רשות שתחזק בתי ספר בתחומה, תקבל סיוע כספי ולוגיסטי.

* חוק ההתגוננות: כל רשות צריכה להגיש דוח על מצב המקלטים המשותפים שבה. זהו מצב מסובך שטעון טיפול, בין היתר בגלל העובדה שעל ראש הרשות חלה אחריות אישית בכל הקשור לביצוע סקר מצב מקלטים.

* מעמד הקב''ט: הנושא נמצא בשלב הצעת מחליטים במשרד להגנת העורף. דובי דקל, מרכז ועדת בטחון ממ''א ציין שזהו נושא שדורש פעולה משותפת של השלטון המקומי ושל מרכז המועצות. הכנת הרשות לחירום חייבת להיות מלווה בסמכויות מעוגנות בחוק – כמו שסמכויות המשטרה, כיבוי האש ומד''א מעוגנות בחוק. דובי דקל דיווח על טיפול בבעיה שקשורה בהנחיות המשטרה לגבי ניהול אירועים ציבוריים ביישובים קטנים. הוא ציין שלא דין אירוע קטן כדין אירוע גדול ואי-ביצוע הוראות משטרה היא עבירה פלילית.

* מניעת שריפות: דובי דקל מסר שפועלת ועדה מקצועית שבהנחייתה יתבצעו פעולות מניעה כגון סלילת דרכים, טיפול בצנרת, קווי עצירה ועוד.

* מכשירי קשר: דובי דקל מסר שבגלל המעבר של המשטרה לרשת דיגיטלית קב''טים של ממ''א לא יכולים להתחבר לרשת הזו. מרכז המועצות מטפל בעניין מול המשטרה ופועל לכך שלמרות המחיר היקר של מכשירי הקשר החדשים, יתאפשר חיבור למשטרה.     
 
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים