בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

כל רקטה היא נזק לילדים

דף הבית >> כתבות נוספות >> כל רקטה היא נזק לילדים
כל רקטה היא אסון לילדים
מכתב מאת רן ידעי

 
לכבוד
ראשי הערים בדרום
אשקלון – מר בני וקנין.  אשדוד – מר יחיאל לסרי.  נתיבות – מר יחיאל זוהר.  באר שבע – מר רוביק דנילוביץ. 
ראשי מועצות
חוף אשקלון – יאיר פרג'ון.  שער הנגב – אלון שוסטר.  אשכול – חיים ילין.
שרי ממשלה
השר להגנת העורף – אבי דיכטר. שר האוצר – יובל שטייניץ.  שר הפנים – אלי ישי.  שר הבטחון – אהוד ברק. שר בטחון פנים – יצחק אהרונוביץ. שר הבריאות – בנימין נתניהו. סגן שר הבריאות – יעקב ליצמן.
ראש הממשלה - בנימין נתניהו.
מבקר המדינה.
 
הנדון – מחקר רשמי אודות השפעות פסיכולוגיות כתוצאה מירי הרקטות
 
אין נזק , אין נפגעים ...כשהייתי חבלן במשטרת ישראל היינו אפילו מקצרים  א.נ.א.נ.
יש נזק ,יש נפגעים !!! כל רקטה היא אסון לילדים!!


אדוני שר הבריאות, אדוני ראש הממשלה, אדוני שר הביטחון, אדוני שר הפנים, אדוני מבקר המדינה, ראשי רשויות ומועצות מקומיות, מכובדיי.
 
כאזרח המתגורר באשקלון מזה כ 42 שנים , כאדם שמכיר ולו במעט את נושא הטראומה אצל בגירים וילדים , מבקש אני לחייב ביצוע מחקר מקצועי אודות השפעת ירי הרקטות על תושבי הדרום.
סבורני , כי נגרם נזק לילדים ולהורים כשהוא כבר מזמן אינו נחשב נזק מקומי ,סביר , הפיך , שעימו מדינת ישראל חייבת להתמודד בצורה נכונה ,אחרת גודל כאן דור טראומתי וחרדתי וזו ממש סכנה. לצערי , הפקרנו את עוטף עזה כבר למעלה מעשור שנים , ונתנו לתופעה לצמוח לנגד עיננו כשדור שלם של ילדים לוקה בפוסט טראומה עוד טרם הפכו לבגירים ועצמאיים.
ילדים רבים שבגיל 15 עושים פיפי במיטה ,הם מצב שבו הזנחנו והפקרנו את אלו שעליהם אנו אחראיים וחייבים לחקור ולבדוק את המקרים ואת התופעה.
מחקר רפואי , הוא הדבר שחייב כל אחד מכם היה להורות ולהקים ,אך מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא.
פוטר אני אתכם ממתן תשובה כי ישנם מרכזי חוסן הנוגעים בתחום , והרי ידוע כי מרכזי החוסן קורסים ואינם מטפלים באופן יזום אלא מגיעים לאחר התפרצות הסימנים לפגיעות טראומתיות , אני מבקש להקדים תרופה למכה !! אני מבקש לטפל גם בילדים הפגועים כבר וגם לאתר את אלו שבדרך...
 

השפעות ירי הרקטות לא פוסחות על אף אדם , הן תוקפות ילדים ,נערים , מבוגרים , זקנים , לכן כלל האוכלוסייה היא תחת סכנה.
אני רואה מורים ומורות שאינם מתפקדים בעת אזעקת צבע אדום גם כשיש כיפת ברזל , זהו מצב בעייתי ולא פשוט שבוגרים מגיבים בצורה שכזו גם כשהם יודעים שיש להם מערכת הגנה ומרחב מוגן.
סגל ההוראה בכלל המקומות חייב לעבור שוב ושוב הכשרות מקצועיות , זה אינו זבנג וגמרנו.
משרד הבריאות ומשרד הרווחה לא עושים את המוטל עליהם ,להבנתי גם למערכת הביטחון ישנה אחריות לא קטנה על חיי התושבים כתוצאה מירי הרק"ק.
המשרד שאמור לדחוף את הנושא ואת ביצועו של המחקר הוא המשרד להגנת העורף שהוקם למען מטרה זו וחייב השר לפעול להגנת העורף גם אם זה נראה לו נגד הממשלה כי מדובר כאן בחיי אדם.
לשיטתי , ראשי הערים בדרום חייבים לאלץ את מקבלי ההחלטות היום וללא כל דיחוי נוסף להקים קרן פיצויים לנפגעי החרדה הלוקים בפוסט טראומה ושאין להם כל סיכוי להשתקם לבדם ואל לנו להניח להם לאט לגווע . להבנתי ולהערכתי הראשונה על ממשלת ישראל להקצות מידי שנה 200 מיליון שקלים במשך עשור השנים הבאות בהנחה שהירי יפסק בשנה הקרובה . כך שכאשר תופעת הפוסט טראומה תתפרץ, בממדי ענק יהיה מקור תקציבי לנסות ולהגיש את הסיוע והעזרה.
זו אינה זכות כי אם חובה.
איני ניגש לפנייה זו מהצד הפוליטי אלא אני חרד ממש לשלומם של הילדים והתושבים וסבור אני כי משרד הבריאות ומשרדי הממשלה חייבים להורות על מחקר מקיף להתמודדות בצורה נכונה עם השפעות ירי הרקטות על תושבי הדרום בכלל ועל עוטף עזה בפרט. 
כדי להבין את גודלה של הבעיה ואת היקפיה , תבצעו סקר לאיבחון כמות הילדים בחרדות ותבינו עד כמה דחוף להתחיל במחקר המדובר.
אני שמח כי התופעה לכם אינה נמצאת אצלכם בבית ,אך תאמינו לי שאני יודע על מה אני כותב.
מחקר כזה יביא את כל כנסת ישראל הבאה להירתם למשימה ולהקצות את סך המשאבים הכספיים להקמת קרן הצלה של ילדי הדרום.
אני מקווה כי לא אצטרך לשרוף צמיגים ברחובות ירושלים או להקים אוהלי מחאה מול ביתו של שר הבריאות וראש הממשלה.
ונניח שאת הירי לא מצליחים להפסיק , אני לא נכנס כאן למה ומדוע ,חובה עלינו את הנזק לילדים להקטין ולמנוע.
אדוני מבקר המדינה , תבדוק איך מחייבים ביצוע מחקר שכזה , מדוע לא בוצע מחקר כזה עד היום ? בהוראות משרד הבריאות חובה בעת התפרצות מחלה או כשיש חשש למחלה או מגיפה , לבצע כל הדרוש למניעה והפצת התופעה , מדוע לא עשו דבר עד היום לאחר למעלה מעשור שנים ?? יש מקום ובסיס אמיתי לפתוח בחקירה.
עם כל הכבוד למכבסת המילים בנושא של ממשלת ישראל תגיב בזמן ובעוצמה הנכונה אני דורש להקים קרן פיצויים לטיפול בדור הילדים הגדל כאן תחת טראומה עצומה שרק העתיד יאמר עד כמה היא פוגענית והורסת.
למי שאינו מבין מהי פוסט טראומה , אני מציע לחפש בגוגל או לבוא עמי לראות אנשים כמוני וכמוך שחייהם הפכו בין רגע לסיוט ולבלתי אפשריים להם ולסביבה.
אני מבקש תשובה בכתב לנושא החשוב הזה.
רן ידעי , יו"ר וועד ההורים באולפנת צבייה אשקלון 
ran3900@gmail.com
12/11/2012
.....................................................................................................
בתמונה למעלה – קסאמים בשדרות, 12.5.2008
צילום בטאון הבטחון / הד המתמיד.
 
בטאון הבטחון / הד המתמיד 13.11.12
 
 
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים