בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

כנס חירום בינלאומי ביוון

דף הבית >> כנסים והשתלמויות >> כנס חירום בינלאומי ביוון
כנס חירום בינלאומי בהשתתפות קב"טים ברשויות המקומיות יתקיים ביוון
 
עכשיו זה רשמי. ציבור הקב"טים ברשויות המקומיות מוזמן לכנס בינלאומי של הארגון החירום הבינלאומי LACDE שיתקיים ביוון במהלך 2016.
לאחר שנים ארוכות של ציפייה והמתנה, איגוד הקב"טים גאה להכריז על שיתוף פעולה עם הארגון. לאחר שחברי המשלחת הבינלאומית של LACDE בראשותו של היו"ר ג'ורג' פטוליס מיוון וסגן נשיא הארגון, סטיבן קבוייה מאוגנדה (משמש גם כנשיא אגם ויקטוריה) הגיעו ארצה לסמינר מקצועי בעיר בני ברק כאורחי איגוד הקב"טים (ראו כתבה נפרדת), הוחלט על הידוק הקשר בין הגופים.

שיתוף הפעולה בין הצדדים מהווה חלק אינטגרלי מרצון ארגון הקב"טים ברשויות המקומיות לרשום דריסת רגל משמעותית גם בזירה הבינלאומית, ועתיד לשמש נדבך מרכזי במגוון רחב של תרגולים, כנסים ואירועים משותפים בארץ ובעולם.

ארגון LACDE Local authorities confronting disaster and emergency)) חבר בארגון החירום של האו"ם (UNISDR), ובכוונתו להוביל לצירופו של איגוד הקב"טים כחבר מן המניין בשורותיו. לצורך כך, יתקיים בעוד כחודש כנס בנושא חוסן עירוני בעכו, אליו יוזמנו הקב"טים ברשויות המקומיות. במהלך הכנס שיתפרס על פני שלושה ימים, ייערך פאנל מיוחד בנוכחות נציגי הוועדה המדעית של הארגון, נציגים מהאו"ם ולצידם גם יו"ר איגוד הקב"טים, חיים נוגלבלט, שיישא דברים.

יש לציין כי ארגון הקב"טים מהווה מזה למעלה מעשור חלק בלתי נפרד מ-LACDE. ב-2002 היה הארגון שותף בכנס בינלאומי שהתקיים בשנגחאי, סין, במסגרתו נערך תרגיל מודל שכלל מספר אירועי חירום בעיר. לצורך התרגול חסר התקדים במימדיו הוקמה עיר שלמה אשר דימתה תרחיש של רעידת אדמה ואירוע רב נפגעים. במהלך התרגיל ופעילויות נוספות במהלך השנים, צבר איגוד הקב"טים ניסיון רב בכל הקשור ליישום תורות למידה ועבודה במצבי אמת, ועתיד לשמש דוגמא למדינות אחרות בנושא החירום בשלטון המקומי.

פרטים מלאים אודות הכנס ביוון יפורסמו בגיליון הקרוב של המגזין האלקטרוני 'ביטחון קהילתי'
 
בוקסה:
 
תרגיל, תרגיל, תרגיל
משלחת בכירים מטעם ארגון LACDE נטלה חלק בתרגיל ראשון מסוגו שהתקיים בעיר בני ברק. יו"ר איגוד הקב"טים, חיים נוגלבלט: "רואה בארגון ידיד אמת של ציבור הקב"טים בישראל"

תרגיל החירום הלאומי שנערך כחלק ממבצע 'נקודת מפנה 2015' בחודש יוני בעיר בני ברק, הוכיח כי שיתוף הפעולה בין איגוד הקב"טים ל-LACDE הינו איתן ויציב. התרגיל הראשון מסוגו שנערך בישראל כלל פינוי ילדים בעלי צרכים מיוחדים במצבי קיצון ממוסד במרכז העיר. בתרגיל השתתפו כוחות הביטחון בעיריית בני ברק, נציגי משרד העבודה והרווחה, אנשי פיקוד העורף, רח"ל, מכבי אש, מד"א, זק"א ומתנדבים נוספים.

המשלחת הבינלאומית של LACDE אשר מנתה כ-20 משתתפים מ-9 מדינות שונות, נחתה בישראל לטובת קיום סמינר בינלאומי אותו אירחו עיריית בני ברק ואיגוד הקב"טים. חברי המשלחת צפו בתרגיל אשר התבצע בצורה מעוררת כבוד, ועל אף מורכבות לוגיסטית ואנושית כאחד.

אבי רבינוביץ', המזכיר הכללי הבינלאומי של LACDE, ציין לשבח את התנהלות התרגיל וסיפר: "החלק המרגש ביותר בסמינר הבינלאומי התרחש בעת קיום תרגיל הפינוי בבני ברק. האורחים למדו להכיר מקרוב את משמעות ההיבטים האנושיים בעת חירום ותשומת הלב של מיטב הכוחות על מנת להציל נפש אחת בישראל, הגם כשהיא נתונה במצב פיזי ורפואי קשה ביותר. האורחים ציינו שהאהבה שהרעיפו אנשי הביטחון על הילדים החוסים היא בגדר אירוע שלא יישכח. כולם ציינו שהם לא מכירים מקרים דומים מניסיונם הבינלאומי".
חיים נוגלבלט, יו"ר איגוד הקב"טים, הוסיף: "ההיכרות שלי עם אבי רבינוביץ' הינה היכרות רבת שנים. אני רואה בארגון LACDE  גורם חשוב וידיד אמת של ציבור הקב"טים בישראל אשר יסייע להם לרכוש ידע והן לתרום מהידע שלהם לגופים השונים בעולם".
 

 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים