בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

כנס קב"טים בים המלח - 2014

דף הבית >> כנסים והשתלמויות >> כנס קב"טים בים המלח - 2014
 
מאות משתתפים גדשו את מתחם מלון דיוויד ים המלח במהלך הכנס המסורתי שנערך בחודש שעבר. לקחי "צוק איתן", המשך הניסיונות לשיפור מעמד הקב"ט ואפילו מגזין חדש עמדו על הפרק


 
המסורת ממשיכה. כמו בכל שנה קיים בחודש ינואר החולף, איגוד הקב"טים והממונים על הביטחון ברשויות המקומיות, את הכנס השנתי הזוכה לתהודה רחבה בקרב הקב"טים ואנשי הביטחון מכל קצוות הארץ. האירוע שהתקיים במלון דיוויד ים המלח והתפרס על פני שלושה ימים מלאים, הסתיים בהצלחה כבירה והוכיח שוב את חשיבותו וחוזקו של הארגון, הן ברמה הפנים ממסדית והן ברמה הלאומית-ממשלתית.
שמחנו לארח את בכירי ענף הביטחון במדינת ישראל, בראשם בצלאל טרייבר, יו"ר רח"ל (רשות החירום הלאומית), יוחאי וג'ימה (ראש מנהל ביטחון וחירום במרכז השלטון המקומי), ועוד רבים אחרים. עוד נכחו בכנס נציגי משטרת ישראל, פיקוד העורף, וכן בעלי עסקים וחברות שעניינו את המשתתפים במוצריהם המגוונים.
הנושא המרכזי בו עסקנו נסוב היה סביב לקחי מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון. המערכה הצבאית שנמשכה למעלה מ-50 יום, הוכיחה שוב את חשיבות הקב"טים כאחראים על התמודדות העורף במהלך ימי הלחימה, שהפך לדאבוננו, לחזית לכל דבר. שוחחנו על דרכים לשיפור המצב הקיים וההיערכות למצבי חירום, דיברנו על הצורך בשיתוף פעולה רחב היקף עם ראשי הרשויות והסקנו מסקנות באשר לדרכי פעולה נחוצות להתמודדות בסיטואציות דומות, בתקווה שאלו יישארו רק בגדר דיבורים.
גם בתחום מעמד הקב"ט לא שקטנו. כארגון שחרת על דגלו סיוע לקב"טים ועיגון זכויותיהם במסגרת החוק, לא ננוח עד אשר דרישותינו יישאו פרי. חוסר המשילות והיעדר גוף שיענה לבקשותינו, הם נושא שכואב לכל אחד מאיתנו באופן אישי. ובכל זאת, איננו אומרים נואש וכפי שנאמר ארוכות בכנס, נעבוד גם השנה בשיא המרץ ובהתמדה על מנת לשפר את מעמדכם באופן משמעותי. אנו איתכם לכל אורך הדרך.
בנוסף, כחלק מתנופת ההתחדשות של האיגוד ולרווחת הקב"טים ושותפינו, השקנו במהלך הכנס מגזין חדש וייחודי העוסק במגוון רחב של נושאים מרתקים. בין הנושאים שהופיעו במגזין הבכורה, ניתן היה למצוא ראיון עם מר אבי נעים (יו"ר ועדת הביטחון במרכז השלטון המקומי), פרידה מבנימין שץ, קב"ט המועצה האזורית מטה בנימין, הוקרה לקב"ט החודש, אריה איטח מאשדוד, כתבה בנושא מעמד הקב"ט, סיכום אירועי "צוק איתן" ועוד. המגזין שחולק במאות עותקים נחטף במהלך יומו הראשון של הכנס והותיר את המשתתפים מרותקים לקריאה עיונית ומעשירה. נוכל לעדכן כי כבר בימים אלו אנו עמלים על הוצאתה של המהדורה הבאה, הפעם בגרסה דיגיטלית. יש למה לצפות.

 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים