בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

מכתב לשר החינוך - מוכנות לרעידת אדמה

דף הבית >> דבר היו"ר >> מכתב לשר החינוך - מוכנות לרעידת אדמה
                      
ט"ו תמוז תשע"ד
2 יולי 2015

לכבוד,
ח"כ נפתלי בנט
שר החינוך
 
אדוני השר,

הנדון: אי מימוש החלטה בדבר התקנת גלאים בבתי ספר
 
הרינו מתכבדים לפנות אליך כדלהלן –
רעידת האדמה שפקדה את ישראל ביום שבת (27/6/15) בעוצמה של למעלה מ-5 דרגות בסולם ריכטר, היוותה תזכורת לעוצמתם של איתני הטבע. לשמחתנו, הרעידה לא הורגשה במידה ניכרת ולא הסבה פגיעה בנפש או ברכוש, אולם באותה נשימה הזכירה לנו עד כמה מדובר בתופעה מסוכנת שעשויה בסיטואציה אחרת להוביל לאסון גדול.
 
על מנת שנוכל להיערך בהתאם ומבעוד מועד לאפשרות של רעידת אדמה, פירסמה משכ"ל כבר בשנת 2014 מכרז להתקנת מערכות גלאים בבתי הספר שנבנו לפני שנת 1980, וזאת בהתאם לבקשת משרד החינוך. יצוין כי המכרז נכתב בהתאם למפרטים הטכניים שנקבעו ע"י המשרד, פקע"ר וד"ר אבי שפירא, יו"ר ועדת ההיגוי להיערכות מדינת ישראל לרעידות אדמה.
 
אלא שמאז ועד היום נוצר מצב אבסורדי במסגרתו מחד לא בוצעו הרכישות של גלאי החירום ממשרד החינוך, ומאידך המשרד מקיים תרגולות במוסדות החינוך בשיתוף פקע"ר לטובת הכשרת המורים והתלמידים למצבי קיצון כמו רעידת אדמה (בדגש על התפנות ממבנים).
 
לצערי, כבר למעלה משנה שנושא התקנת גלאי רעידות אדמה בבתי הספר אינו זוכה לכל התייחסות ממשרדך. יתר על כן, משרד החינוך טרם הוציא את ההרשאה התקציבית לרשויות וכתוצאה מכך אנו ממשיכים לחכות עם מכרז מוכן, אולם במקביל לא זוכים לכל מענה.
כבוד השר, מכתב זה נועד למנוע סחבת ובירוקרטיה מיותרת שכן התקצוב עבור נושא הגלאים בבתי הספר תקוע מזה למעלה משנתיים. אינני רוצה לחשוב על מצב בו רעידת אדמה, תוביל חלילה לפגיעה בילדים ובני נוער בבתי הספר, ולו רק מתוך ידיעה כי לא עשינו הכול על מנת להגן עליהם. על כן, אני מבקש להבהיר כי התקנת הגלאים הינה בפירוש צעד מציל חיים, אם וכאשר נתמודד מול מצב של רעידת אדמה.
 
ילדי ישראל אינם הפקר – לא ייתכן כי המתנה כה ארוכה לנייר מטעם משרדך תחשוף אותם לפגיעה.
 
 
 
ברגשי כבוד,
 
חיים נוגלבלט

יו"ר ארגון הקב"טים ברשויות המקומיות
מייל: chaim-nag@bbm.org.il
 
 
העתקים:
אלוף פקע"ר
יו"ר המרכז לשלטון מקומי
מנכ"לית משרד החינוך

 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים