בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

מכתב תודה והוקרה למנהלי הביטחון ברשויות המקומיות

דף הבית >> דבר היו"ר >> מכתב תודה והוקרה למנהלי הביטחון ברשויות המקומיות
                      
 
בס"ד
 
‏כ"ח חשון תשע"ז
29 נובמבר 2016

 
מכתב תודה והוקרה למנהלי החירום והביטחון ברשויות המקומיות
 
 
אחיי הקב"טים שלום וברכה,
 
5 ימים מלאים של שריפות ענק באינספור מוקדים, בשטחים פתוחים, בפאתי ישובים ובתוכם, 5 ימים של רוחות עזות שליבו את האש וסייעו בידי המציתים לגרום נזקים גדולים מאוד לרכוש ולתשתיות. היום, אחרי שבוע של לחימה באש ובמזג האוויר, הגיע שלב השיקום, שאינו פשוט כלל ועיקר לתושבים, אבל חשיבותו גדולה מאוד.
 
שמחתי לראות גם הפעם, שבכל רשות ורשות שנקלעה לשריפת ענק התעשתו במהירות ודאגו להפעלת צוותי חירום, דרך מרכזי ההפעלה שנפתחו לטובת העניין, דאגו לפתיחת מתקני קליטה או לטיפול בתושבים בצורה אחרת, הפעילו מתנדבים, ביצעו הערכות מצב, תיאומים ביטחוניים ועוד. שלל המשימות האלה התבצעו וחלקן עדיין מתבצעות בצורה מקצועית ועניינית וכולן, פועל יוצא של אימון ותרגול במהלך השנים ושל היערכות נכונה למצבי חירום, שאותה מוביל הקב"ט, מנהל החירום והביטחון ברשות המקומית.
 
שוב אנחנו רואים כיצד מערך החירום מהווה גורם משמעותי בשמירה על רציפות תפקודית של הרשויות בעתות חירום, שוב אנחנו עדים לחשיבותה של ההיערכות בשגרה למצבי חירום משתנים ושוב, אנחנו מבינים כמה קריטי - במציאות שלנו - תפקידו ותפקודו של הקב"ט וכמה ביטחון מקבלים ראשי הרשויות, כאשר מערך החירום שלהם עומד הכן, מגויס, מצויד, מוכשר ומבצע את משימותיו כפי שהוגדרו לו.
 
אחיי הקב"טים, ראשי רשויות, שר הפנים, השר לביטחון הפנים, נכבדיי.
אין לי צל של ספק, שמאירוע לאירוע מתחזקת אצלכם ההבנה שרשות מקומית בעלת יכולת התמודדות עם מצבי חירום, היא מכפיל כוח לתושביה ולכוחות הביטחון בכל מצב!

ציודה של רשות מקומית, הכשרתה, אימונה ותרגולה, יחד עם מנהל חירום וביטחון מקצועי ורציני, הם המפתחות למוכנות מיטבית לשעת חירום.
 
הקב"טים באירועי השריפות, כמו בעימותים אחרים קודמים, הוכיחו את עצמם, את נחיצותם ואת חיוניותם לתושבים, לרשות המקומית ולראש הרשות. הכרה במרכזיותו של תפקיד הקב"ט ובמשמעותו הקריטית לרציפות התפקודית בשעת חירום, תסייע לרשות המקומית ולכל גורמי החירום ביום פקודה.
 
 
שלכם בהערכה רבה!
חיים נוגלבלט
יו"ר איגוד הקב"טים
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים