בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

מצוקת מאבטחים - דיון דחוף בכנסת

דף הבית >> פעילות הארגון >> מצוקת מאבטחים - דיון דחוף בכנסת
בס"ד

חיים נוגלבלט – יו"ר איגוד הקבטים.

ביום רביעי , 10 במאי 2017 , י"ד באייר תשע"ז, השתתפתי בדיון דחוף בועדת החינוך בכנסת,
                        על סדר היום: מצוקת המאבטחים במוסדות החינוך.

בהשתתפות: חברי הוועדה, משרד החינוך, המשרד לבטחון פנים, משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, עיריית תל אביב-יפו, מרכז השלטון המקומי, מוזמנים נוספים, ארגוני הורים, משרד האוצר.

ראשית דברי, ברצוני להודות לחברים "יוחאי וג'ימה וחנן פרץ",על כך שתומכים ומשתתפים בכל הדיונים המתקיימים בנושא, ללא פשרות וללא סימני עייפות- יישר כוח!!!

מצב המצוקה בגיוס מאבטחים ותנאי העסקתם הולך ומחמיר ונעשה גרוע מאוד מיום ליום. התוצאה היא חוסר גדול במאבטחים בכל הארץ, שלא לדבר על החומר האנושי, על גילם המופלג, ועל כושרם המבצעי של המאבטחים.

האם לזה התכוון המשורר? להפקיר את ביטחונם של הילדים שלנו היקרים לנו מכל ,ולהשאיר הפקר מאות בתי ספר ללא שומר כלל.
האם במשרד ממשלתי או כל מתקן מאובטח אחר, קיים מצב שהמוסד יפתח את שעריו ללא שומר בפתח?

כמובן כמו תמיד, במהלך הדיון חזרו על עצמם כל משרדי הממשלה על אותם דברים שנאמרו בוועדות הקודמות ללא כל פתרון רצני הנראה באופק.

לצערי העמוק, המסקנה היא: שעד שלא יקרא אסון חס וחליליה שום דבר לא ישתנה, עולם כמנהגו נוהג...
                          אנחנו לא נרפה ונמשיך להאבק בכל דרך אפשרית!!!

היו"ר יעקב מרגי -  מסכם את הדיון:

"הוועדה שמעה" את סקירת המשרד לביטחון פנים על היערכותו הביטחונית סביב מוסדות החינוך. הוועדה שמעה את סקירת משרד החינוך והיערכותם ושיתוף הפעולה עם המשרד לביטחון פנים.

"הוועדה שמעה "בדאגה ובחרדה" את דאגתם וחרדתם של ההורים, סביב חוסר האבטחה הצמודה בגני הילדים, במעונות היום ובבתי הספר.

"הוועדה עוקבת בדאגה" סביב חוסר המעש. ניסיתי למצוא, ואני עדין, ניסיתי למצוא ביטוי שייתן קצת איזון ויהיה צודק.

"הוועדה עוקבת בדאגה" סביב חוסר המעש של המשרד לביטחון הפנים, משרד החינוך, השלטון המקומי – לגיוס מאבטחים בעת הזו ולתת מענה צמוד למוסדות החינוך, ולו בהכשרה בסיסית, כפי שעלה כאן, לניצבים, ולאו דווקא מאבטחים מוכשרים ומוסמכים.

"הוועדה קוראת" למשרד האוצר לתת הנחיה שכל עוד הרגיעה לא הושגה, לא לעצור את התקציב התוספתי הזה, שמיועד לאבטחת מוסדות החינוך. כמו כן נבקש לקבל את זה גם בכתב או בהודעה למנהלת הוועדה.

"הוועדה תמשיך לעקוב" אחרי הסוגיה הזאת. אני אומר לכם, לכל הנוגעים בדבר, במידה והמצב יימשך כפי שהוא, ואני מקווה שלא, אנחנו נתכנס עוד שבוע בהתרעה קצרה, נקבל דיווח מה נעשה מעבר למה שנעשה עד היום.
 
 

 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים