בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

עדכון פעילות - אפריל 2014

דף הבית >> דבר היו"ר >> עדכון פעילות - אפריל 2014
                                 


‏07 אפריל 2014

 
חגיגת הדמוקרטיה שלנו
 
אחיי הקב"טים שלום וברכה,
 
הפעם , ברשותכם, אני רוצה להתחיל דווקא מהסוף...
מהסוף, כדי להזכיר לכם על ההסכם של איגוד הקב"טים עם רשת "קפה קפה" ורשתות נוספות, על מתן הנחות והטבות לחברי המועדון בהצגת כרטיס מתאים. הדרך לקבלת הכרטיס עוברת דרך אתר האינטרנט המשודרג שלנו, אתר הקב"טים שכתובתו: www.kabatim.org.il . רבים כבר קיבלו את הכרטיס, אבל עדיין לא כולם. אני ממליץ לכם להכנס לכתובת המצוינת לעיל, ללחוץ על לשונית "רווחת הקב"ט" ולמלא את הפרטים הנדרשים. בהצלחה!
 
ועכשיו אפשר להתחיל מההתחלה. ההנחיות חדשות בנושא הנשק אצל מאבטחי מוס"ח אינן מלבבות. משטרת ישראל דורשת להפקיד מחסניות בלבד בארון נעול בבית הספר, בעוד הנשק יוחזק ע"י המאבטח בכספת בביתו. יתרה מזאת, המאבטחים לא יורשו להכניס מחסנית לכלי כל עוד אין תותב מאושר, כאשר מחסנית אחת בלבד תהיה בפונדה ואילו השנייה בכיס המכנסיים. אני סבור שהנחיות אלה אינן תורמות לתחושת הביטחון של התלמידים וצוות בית הספר וכמובן לא לתחושת המסוגלות של המאבטחים לתת מענה באירוע חירום.
הפתרון צריך להיות פשוט הרבה יותר. קיימות 3 חלופות: הראשונה, הפקדת הנשק בכספת בחדר מאובטח בתוך בית הספר; השנייה, החרגת מאבטחי מוס"ח ל"כוננות מאושרת" וכך יוחזק כלי הירייה בכספת בתוך הבית; השלישית, ביטול החזקת כלי ירייה בידי מאבטחי מוס"ח ומעבר לשימוש בגז פלפל בלבד; החלופה הרביעית והטובה ביותר בעיניי היא, הכשרת והסבת מאבטחי מוס"ח לנשיאה ולשימוש באקדחים דמויי "טייזר", שלא הורגים. במקרה כזה  יהיה קל יותר להפקיד את הנשק בבית הספר או  בכספת בבית המאבטח. נשיאת הנשק  תשמור על תחושת הביטחון של המאבטח ושל המאובטחים וכן על תחושת מסוגלותו של המאבטח לתת מענה בשעת חירום. חומר למחשבה.
 
עדיין באותו עניין: בפעם הקודמת דיווחתי לכם שנושאי הנשק הארגוני ברשויות המקומיות חויבו להפקיד את נשקם, על פי הנחיית משטרת ישראל, כמו כל נושאי הנשק הארגוני.  לשמחתי, חלו שינויים בהנחיה זו והמשטרה ביחד עם השר לבט"פ אישרו החרגת בעלי תפקידים ספציפיים לנשיאת נשק, כמו קב"טי, קב"טי מוס"ח וכדומה. שוב אנחנו רואים שבשיתוף פעולה ובעבודה נכונה, ניתן להגיע להבנות המשרתות את כל הצדדים ומניחות את דעת כולם.
ועכשיו על הפרק נושא הנשק לסיירות הביטחון/ שיטור עירוני, גם כאן אנו נתקלים בסירוב מצד כל הגורמים העוסקים בעניין, אולם אנחנו ממשיכים לקוות שיושגו הבנות דומות לאלו של בעלי התפקידים שלעיל לטובת הביטחון של כולנו.
 
זכרו את תרגיל העורף הלאומי, "נקודת מפנה 8", שייערך בין התאריכים 15-19.6.13. התרגיל יתמקד בשיפור היערכותנו ובקידום מוכנות העורף למצב מלחמה. אשוב ואדבר על התרגיל סמוך לקיומו ועד אז, אל תשכחו שאנחנו המנוע שמחולל את כל היערכות הרשות המקומית לחירום.  השקיעו בבניית התרגיל להצלחת כולנו.
 
"פורום אבטחה אזרחית" – שמח לבשר לכם שהתקיימה ישיבת התנעה ראשונה עם מספר גורמים משפיעים בתחום הביטחון, החירום והאבטחה במדינת ישראל. מטרת הפורום היא לאגד את כל העוסקים בתחום שהזכרתי לכדי גוף אחד מרכזי שיידע לקבל החלטות ולהוביל את כולם להישגים משמעותיים, כך שהן אנחנו והן המדינה נצא נשכרים מהפעילות של הגוף הזה.
לצורך כך התחלנו לצרף אנשים ולהחתימם על טופס הצטרפות, על מנת למסד את הגוף הגדול הזה.
היתרונות בגוף כזה הם רבים. היתרון הגדול ביותר הוא כח להיאבק על מטרותינו ולהשפיע בכל מוקדי קבלת ההחלטות במדינה. כולי תקווה, שרעיון חיובי זה יקרום עור וגידים במהרה. אני כמובן אעדכן אתכם בהתפתחויות.
 
בתאריך 20.5.14, יתקיימו בחירות להנהלת איגוד הקב"טים במכללת "בית ברל", במסגרת כנס קב"טים ארצי שאנו עורכים.
שלחנו אליכם זימון לבחירות ולכנס, מתוך תקווה שתגיעו בהמוניכם להשפיע על עיצוב דמותו של האיגוד שכולו למענכם ובשבילכם.
אם את/אתה רוצים להשפיע ולקחת חלק בעבודת איגוד הקב"טים, אנא הגישו מועמדותכם, עד ולא יאוחר מתאריך 11.5.14 בשעה 12:00, בכתב בלבד למר יוחאי וג'ימה, ראש מינהל חירום וביטחון במרכז השלטון המקומי וזאת, בכפוף לתנאים המפורסמים בחוזר שנשלח אליכם.
מי מכם שלא מעוניין להיות חלק מהנהלת האיגוד, מוזמן לקחת חלק ביום החשוב הזה ולסייע בבחירת נציגים ראויים שיעבדו עבורכם.
ממתין ומצפה לראות את כולכם משתתפים בחגיגת הדמוקרטיה שלנו.
 
  
שלכם בידידות,
 
חיים נוגלבלט
יו"ר איגוד הקב"טים
 
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים