בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

עדכון פעילות - נובמבר 2014

דף הבית >> דבר היו"ר >> עדכון פעילות - נובמבר 2014
                      
 
‏‏‏‏כ"ה חשון תשע"ה
‏‏‏‏18 נובמבר 2014
 
דבר היו"ר
 
חבריי הקב"טים,
עם כתיבת שורות אלו, התוודענו לאחד הפיגועים הקשים שהיו לנו כאן בשנים האחרונות. 5 הרוגים הי"ד, ביניהם שוטר אחד ועוד כ-10 פצועים בדרגות פציעה שונות בפיגוע רצח מתוכנן, בבית כנסת בשכונה החרדית "הר נוף" בירושלים. רצח שכולו רשע טהור ושנאה חסרת מעצורים ושוב,  אנחנו מוצאים את עצמנו, בארץ הקטנה ולמודת הסבל שלנו, ארץ אבותינו, מותקפים ע"י בני בליעל שבאים לזרוע הרס ולקצור חורבן, אבל אנחנו כאן ונמשיך להיות כאן, חרף הקשיים שעוברים עלינו בחודשים האחרונים. יהי זכרם של הנרצחים ברוך.
 
הפתיח הזה, מוביל אותי לעסוק בגל האלימות ששוטף את הארץ. אינתיפאדה או לא? תחליטו אתם. גם באינתיפאדה הקודמת אירעו פיגועים של יחידים, שלא היה עליהם מידע מודיעיני, אולם להבדיל מהאינתיפאדה הקודמת, אנו רואים היום, שלצד מעשי היחיד ניכרת גם מחאת הרבים. הפגנות והפרות סדר נרחבות בפריסה ארצית, עימותים עם השוטרים וכוחות הביטחון, בכל מקום, כשהמרכיב הדתי תופס מקום נכבד ומשמעותי מבעבר. החשש הפלסטיני משינוי הסטטוס קוו על הר הבית, הביא לתסיסה רבתי שלא שככה גם לאחר הצהרתו והבהרתו של ראש הממשלה, כי הסטטוס קוו בהר הבית ישמר. ואולי המרכיב הדתי, זו הנקודה שעושה את ההבדל.
 
עדיין באותו עניין, השוטרים שירו למוות בצעיר שניסה לדקור אותם, בכפר קנא בתחילת נובמבר, היוו מוקד להשתלחות של ערבים ישראלי מחד גיסא ושל "יודעי דבר" ומצקצקים מאידך        גיסא. קשה מאוד לשפוט ולהעריך נכון מצבים של סכנה, כאשר אינך נמצא במקום וחש זאת על בשרך. שיקול הדעת שאדם מפעיל בשטח, שונה לפעמים לגמרי משיקול דעת שאותו אדם יפעיל כשהוא נמצא בסלון ביתו עם נעלי בית ופיג'מה. לעניות דעתי, גם אם בסופו של יום יעלה כי השוטרים יכלו להימנע מהמיקרה הזה, יש לגבות אותם, כי הם לא עבריינים! הם שוטרים, לובשי מדים, שנשלחו ע"י מדינת ישראל לעשות סדר לטובת כלל אזרחי ישראל, ערבים ויהודים כאחד ושלוקחים על עצמם סיכונים אישיים גבוהים, למעננו. המקרה מצער מאוד, בעיקר לאור תוצאתו ויחד עם זאת, כשכל אחד מאיתנו נמצא במצוקה הוא מחייג למשטרה ומצפה שיבואו לעזרתו. השוטרים שמגיעים לעזרה, לא מגיעים עם זרי פרחים ושוקולדים, אלא חמושים ומוכנים לכל אירוע, כולל אפשרות שינסו לפגוע גם בהם.
אנחנו צריכים להיות חכמים ולא צודקים ולהרגיע את הרוחות, לשדר פיוס, כי בסך הכל,  כולנו כאן חיים תחת אותה כיפת שמיים ונושמים את אותו אויר. בואו ונעשה שיישאר לנו מספיק אויר גם לדורות הבאים של כולנו.
 
כל האמור לעיל, יחד עם העובדה שלחמאס ולרחוב הפלסטיני אין כוונה להרגיע את הרוחות, אלא להיפך, בתוספת הצהרות לוחמניות של שרי ממשלת ישראל והכרזתו של ראש הממשלה על נקיטת יד קשה כנגד המתפרעים, מביאים אותי להכרה שהסבב הזה בעיצומו ולא ייגמר במהרה.
כאן, אנחנו נכנסים לתמונה. ביטחון תושבינו הוא במרכז העשייה היומיומית שלנו ואנחנו חייבים להיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי ולצפות - ככל שהדבר אפשרי - את העתיד לבוא. לבדוק את מערך האבטחה במוס"ח, לתגבר במקומות שצריך, לבצע ו/או להורות על ביצוע סיורים והפגנת נוכחות בכל יישוב ויישוב, קיום פגישות עבודה ועדכונים מול מ"י ובמקביל לשמור על קשר רציף עם פקע"ר, לוודא שציוד החירום שלנו מוכן ולהשלים פערים כל הזמן.
העבודה שלנו, לא תמיד מוערכת ולא תמיד נתפסת כחיונית, אולם בימים כאלה, לצערי מוכחת חשיבותו וחיוניותו של הקב"ט ושל נושא הביטחון והחירום והמקצועיות של כל אחד מאיתנו נמדדת כעת יותר מימים רגילים.
 
ובהמשך למקצועיות וחשיבות הקב"ט, נפגשתי עם מר בצלאל טרייבר, ראש רשות חירום לאומי, שמכיר את עבודת הקב"ט עוד מימיו כקב"ט ארצי במשרד החינוך. בשיחה איתו, פרסתי לפניו את כל המהלכים שלנו בנושא מעמד הקב"ט ואת השלבים המתקדמים שאליהם הגענו וביקשתי את מעורבותו בתהליך, על מנת להשלים את העבודה.
מר טרייבר המליץ בחום, שנמשיך במלוא המרץ מהנקודה שהרכבת הדוהרת שלנו נעצרה, בעקבות סגירת המשרד להגנת העורף ונסיים את הטיפול שלנו בהשגת כל האישורים וכל התקציבים שהובטחו והוקצו לנו.
 
בצלאל טרייבר לא לבד, לאחרונה נכנס לתפקיד שר הפנים, מר גלעד ארדן, איש יקר לנו מאוד, פוליטיקאי אמיץ, בעל אבחנה חדה והבנת הצורך בביטחון ובקב"ט בעל מעמד ראוי. בתפקידו כשר להגנת העורף, התקדמנו רבות ואף קיבלנו תקציב מיוחד והיסטורי, שלא יצא אל הפועל, עקב סגירת המשרד.
מכאן, אני רוצה לאחל לידידי, שר הפנים הנכנס, מר גלעד ארדן, הצלחה בתפקידו החדש. אנו זוכרים את היד המושטת והסיוע המקצועי ובעיקר, את היוזמה והאומץ הציבורי שלא הכרנו כמוהו, לפניו.
אין לי ספק כי יצליח ויקדם הרבה נושאים שעל הפרק ובכללם נושא מעמד הקב"ט, אנחנו כאן כדי לתמוך.
 
לסיום רוצה להזכיר לכם, שאנחנו נערכים לקראת כנס קב"טים ארצי, שייערך בחודש ינואר 2015, כמיטב המסורת.  המיקום טרם נקבע סופית ובכל מקרה הודעות תישלחנה אליכם בהמשך. נוכחותכם בכנס, כמו תמיד חיונית להצלחת הכנס ולעדכונכם בכל הנעשה למענכם ובכלל.
 

                                                     עוד נכונו לנו ימים טובים,
                                                                                    
 
                                                             חיים נוגלבלט
 
                                                                  יו"ר איגוד הקב"טים
                                                   והממונים על הביטחון ברשויות המקומיות
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים