בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

עדכון פעילות - ספטמבר 2014

דף הבית >> דבר היו"ר >> עדכון פעילות - ספטמבר 2014
‏                                 
בס"ד‏
ז' אלול תשע"ד
‏‏02 ספטמבר 2014
 
 
"שופר של מלחמה"
 
אחיי הקב"טים שלום וברכה!
 
השופר שימש תמיד לכלי אזעקה על מנת להתמגן / נחמיה ד14: "בִּמְקוֹם אֲשֶׁר תִּשְׁמְעוּ אֶת קוֹל הַשּׁוֹפָר שָׁמָּה תִּקָּבְצוּ אֵלֵינוּ" - השופר גם מודיע לצאת להתקפה כדוגמת גדעון /שופטים ז:כ "וַיִּתְקְעוּ שְׁלֹשׁ מֵאוֹת הַשּׁוֹפָרוֹת וַיָּשֶׂם ה' אֵת חֶרֶב אִישׁ בְּרֵעֵהוּ"... - קול השופר בחג ראש השנה הקרב ובא, נועד להכריז - "שפרו מעשיכם".
 
הקרבות באיזור הדרום שככו זה מכבר והשקט חזר למחוזותינו.
במאמר הקודם, כתבתי לכם על שלושת הנערים שנרצחו; גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד ועל מבצע "צוק איתן", שהיה בראשיתו. כעת ניתן לומר בפה מלא, ששלושת הנערים האלה – ש"במותם ציוו לנו חיים" – לא נרצחו לשווא, אלא מנעו אסון כבד מעם ישראל וחיבלו בתוכניות הרשע של חמאס. כאדם מאמין, אני סבור שמדובר בהשגחה פרטית של הקב"ה על עם ישראל ושלכל דבר שקורה כאן בעולם שלנו, יש סיבה ויש מסובב, גם אם בעינינו נראה הדבר בתחילה כמיותר או לא מובן.
 
כתבתי גם על עמידתם האיתנה של הקב"טים ברשויות המקומיות ועל מערך הביטחון של המועצות האזוריות בדרום בכלל ובעוטף עזה בפרט. לא שיערתי בנפשי שאחד ההרוגים האחרונים של המבצע יהיה גם רכז הביטחון של קיבוץ נירים, זאביק עציון ז"ל.
זאביק אמנם לא היה קב"ט רשות מקומית, אבל במועצות האזוריות, הפרושות על שטחים נרחבים, כל רב"ש/ רבש"צ הוא קב"ט היישוב שלו והוא נמנה על כוחות הביטחון האזרחיים, שמטרתם אחת – שמירה על ביטחון התושבים, שמירה על העורף האזרחי של מדינת ישראל.
 
מבצע "צוק איתן", הזכיר לנו פעם נוספת, את מה שאנחנו כבר יודעים שנים ארוכות. לא ניתן לבסס ביטחון והרתעה מדינתיים, ללא היערכות נכונה ומוכנות מיטבית של העורף האזרחי המצוי ברשויות המקומיות, שהמדינה הגדירה כ"לבנות יסוד".
 
אני מקווה, שמשהו מהדברים שאני כותב כאן זמן רב, בנוסף למכתבים שממוענים ישירות לשרים, ח"כים ואף לראש הממשלה, שמשהו מהדברים האלה יתחיל לחלחל פנימה, כי עכשיו זה הזמן הנכון לעשות מעשה ולקדם את "לבנות היסוד" ואת "לבנות היסוד של לבנות היסוד" (הקב"טים ברשו"מ). מילים רבות נשפכו על חשיבותו של תפקיד הקב"ט על מוכנות רשות מקומית למצבי חירום, תזכורות כואבות ולא מעטות נשלחות אלינו לעתים לא רחוקות (עיין ערך המבצעים האחרונים בדרום, ירי ספוראדי מסוריה וירי מתגרה מגבול הצפון) ועולם כמנהגו נוהג.
 
להווה ידוע, כי על פי החלטת הממשלה, כל הסיכומים שהושגו בכתב מול המשרד להגנת העורף, בעניין מעמד הקב"ט יכובדו ע"י משרד הביטחון, שימשיך לפעול בנושא בשיתוף ובתיאום עם משרד הפנים.
בעניין החלטה זו אוסיף כי עבודות, פורומים, ועדות, המלצות, סיכומים, מסקנות והבטחות – כבר יש לנו. החלטות, ביצוע הלכה למעשה, מימוש, הוצאה מהכח אל הפועל של החלטת ממשלה זו, יוזמה וחלוציות – אין.
 
אציין כאן, כי בין כל הסיכומים של מבצע "צוק איתן", חייב להיות פרק שמתייחס למוכנות ולהיערכות הרשויות המקומיות, בדגש על חיוניות הקב"ט ויחידת הביטחון הרשותית, כמרכיב אקוטי בתכלול ההיערכות הזו. אחרת, אנחנו מפספסים שוב, ומי יודע כמה עוד הזדמנויות לפספס נותרו לנו...   
 
ידידי ורעי כאח לי,יונה יצחק, מנהל תחום חירום וביטחון במשרד הפנים, מסיים בימים אלה  את תפקידו ופורש.
ליונה יש זכויות רבות בכל הקשור להיערכות ובעיקר למוכנות הרשויות המקומיות למצבי חירום בעורף. הוא הקצה כספים לרשויות מקומיות, יזם תרגילים, ערך ביקורות וביקורים, ביצע כנסים שנתיים והכל, לטובת העורף האזרחי במדינת ישראל.
מעבר לכך, אופיו הטוב ומסביר הפנים של יונה יצחק, יחד עם נחישותו ולעתים עיקשותו בנושאים מסויימים, הוא זה שהפך אותו במרוצת השנים למוסד של איש אחד, שכל הקב"טים ברשויות המקומיות, מכירים ומוקירים. ללא ספק, פעילותו של יונה יצחק ראויה לכל שבח ומכאן, בשם כולם אני אומר  ת ו ד ה  ענקית לאיש יקר ורב פעלים ומאחל לו בריאות טובה, אריכות ימים וכמובן הצלחה בכל אשר יפנה.
 
                                        
                                                              בברכת שנה טובה,
 
         חיים נוגלבלט
                                                   יו"ר איגוד הקב"טים
ומנהלי הביטחון ברשויות המקומיות
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים