בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

עדכון פעילות - פברואר 2014

דף הבית >> דבר היו"ר >> עדכון פעילות - פברואר 2014
‏‏‏‏בס"ד
כ"א אדר א תשע"ד
‏‏‏‏21 פברואר 2014
 
הקמת "פורום האבטחה האזרחית בישראל "
 
חבריי הקב"טים,
אתם כבר יודעים שהעשייה שלנו מביאה הישגים ומקדמת אותנו צעד אחר צעד אל עבר השגת מטרותינו. כל כך הרבה דברים על הפרק, עד שנדמה שהיריעה קצרה מלהכיל, ואני מאושר שכך הם פני הדברים. אני מאחל לעצמנו, שנמשיך להיות עסוקים בקידום של תחום החירום והביטחון ברשויות המקומיות ונקטוף את פירות העשייה הללו לטובת כולנו.
 
ראשית, ברצוני לברך את ידידי, מר חיים ביבס, יו"ר המרכז לשלטון מקומי הנבחר בדרך צלחה. חיים, איש בעל יכולות ונחישות ראויים, יצעיד את השלטון המקומי קדימה בשנים הקרובות.
נושא הביטחון וההיערכות לחירום אינם זרים לו ואני סמוך ובטוח שיידע להקצות לנושא חשוב זה את מלוא הקשב ואת מלוא התשומות הנדרשות, על מנת ש"לבנות היסוד", העורף האמיתי של מדינת ישראל, יהיו ערוכות ומוכנות למצבי חירום המתרגשים עלינו מעת לעת.
חיים, אנחנו כאן איתך!
בתחילת הדרך ולכל אורכה, ככל שתחפוץ וככל שיידרש, אנחנו לימינך, כי הצלחתך היא הצלחתנו והצלחת השלטון המקומי כולו, ולהיפך.
 
זה עתה סיימנו את כנס הקב"טים הארצי שנערך השנה בנצרת.
הכנס היה מוצלח מאוד ויעידו על כך, התגובות הרבות שקיבלתי באופן אישי, על רמתו הגבוהה של הכנס, על איכותו ועל התנאים הטובים שקיבלנו במסגרת האירוח. מודה לשותפינו לקיום הכנס, אגף בכיר לביטחון, בטיחות סביבתית ושעת חירום, על שיתוף הפעולה המוצלח בכל הכנסים שעברו ובכנס זה במיוחד. גם השתתפות הקב"טים היתה מצויינת לכל אורך הכנס ועל כך תודתי לכם, כי הכנס הזה הוא שלכם ובלעדיכם הוא לא יוכל להתקיים.
עוד על הכנס בכתבה מיוחדת בהמשך גיליון זה.
 
אנחנו מטפלים כעת מול חטיבת האבטחה במשטרת ישראל, בנושא של החרגת קב"טים לנשיאת נשק ארגוני, גם מעבר לשעות העבודה. נוצר מצב לא בריא, שקב"טים ובעלי תפקידים ספציפיים, נאלצים להפקיד את הנשק שלהם בסוף יום עבודה ולחתום עליו מחדש למחרת היום. הדבר פוגע בתפקוד אנשי הביטחון שלנו, שלעתים מוקפצים בשעות הערב והלילה ולעתים מתעוררים לטיפול באירוע, עוד לפני שחתמו על נשק. העניין נמצא כעת בטיפול אינטנסיבי ואני מקווה שנוכל לראות תוצאות חיוביות בימים ובשבועות הקרובים לשביעות רצוננו.
 
חדשות טובות נוספות בתחום ההשכלה הגבוהה, בתוכנית "אקדמיזציה לקב"טים". לאחר שעשרות קב"טים נמצאים בשלבים שונים בתוכנית ללימודי תואר ראשון ב"ביטחון והגנת העורף", במכללת "בית ברל" ועושים את צעדיהם אל עבר התואר הנכסף, אני שמח לבשר על קבלת אישור להענקת מלגות לימודים ל-50 קב"טים.
את מלגת הלימודים הזו, מקצה עבורנו מפעל הפיס, לאחר שנענה לפניית המרכז לשלטון מקומי. ללא ספק, זהו צעד משמעותי עבור קב"טים ורשויות שמצבם הכלכלי אינו מאפשר יציאה ללימודים. אנחנו, כמו תמיד נמשיך ונפעל לרווחת הקב"טים, בכל תחום ובכל נושא רלוונטי ועל כך תודתי לידיד ורעי כאח לי, מר יוחאי וג'ימה.
 
בסיכום שהושג עם משרד הפנים, בכל אסון המוני עתידי שיתרחש בעולם ושאליו תצא משלחת ישראלית רשמית, יצורף גם נציג השלטון המקומי, כנציג משרד הפנים. אנו מקווים שלא יהיו אסונות המוניים באף מקום בעולם, אבל בהחלט נרצה לקחת חלק במשלחת כזו.
זהו צעד משמעותי עבורנו בלמידה מקרוב של אסונות המוניים ובהפקת לקחים מפעילות הכוחות המקומיים והזרים בשטח. נקודת המבט של השלטון המקומי, שונה מנקודת מבטו של השלטון המרכזי ולעתים גם מזו של פיקוד העורף ואין לי ספק שהשתתפות במשלחות כאלה תועיל רבות להיערכותנו למצבי חירום בעורף.  
 
בכוונתנו להקים גוף שייקרא "פורום האבטחה האזרחית בישראל", שיכלול את כלל הגורמים האזרחיים העוסקים באבטחה במדינת ישראל. גוף כזה, יידע לשמור על זכויותינו ולקדם את האינטרסים שלנו בתחום החירום, הביטחון והאבטחה, בכלל המערכות במדינה.
זהו הגוף שישנה את כללי המשחק בהיבטים אלה ויוודא שהתחום הזה, שהתפתח והתמקצע מאוד בשנים האחרונות וימשיך להתפתח ולהתרחב, יקבל את התשומות המגיעות לו, על מנת שתושבי מדינת ישראל יזכו ברמה גבוהה של שירותי חירום, ביטחון ואבטחה.
 
לסיכום, השגנו עבורכם הנחות במספר רשתות ועסקים וכתבתי על כך בטור הקודם שלי. גם רשת "קפה קפה" הצטרפה להסכם מתן ההנחות לקב"טים. אנא ודאו שיש בידיכם את תעודת הקב"ט לשנת 2014 ונצלו את ההטבות, שנועדו אך ורק בשבילכם.
 
בברכת אחים לדרך,
 
 
       חיים נוגלבלט 
 יו"ר איגוד הקב"טים והממונים על הביטחון ברשויות המקומיות
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים