בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

עיר ללא אלימות

דף הבית >> כתבות נוספות >> עיר ללא אלימות
עיר ללא אלימות מגיעה למועצות האזוריות
ביום רביעי 17.10.12 המועצה האזורית עמק יזרעאל אירחה את הכנס הארצי הראשון של התכנית עיר ללא אלימות למועצות האזוריות. נציגים של תשע מועצות אזוריות, נציגי מג"ב והמשרד לביטחון פנים השתתפו בכנס שעסק בגיבוש מודל עבודה ייחודי של התכנית למועצות האזוריות. 
 

נציגי המועצות ובראשן אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, דנו בשוני שנדרש מפעילות התכנית במועצות לאור השוני הגדול בין יישוב כפרי ליישוב עירוני. מהדיונים בכנס עלה כי בתחום האכיפה, מודל עבודה של ניידות סיור שעוברות בין היישובים השונים במועצה בהתאם להנחיית מוקד הביטחון, יעיל יותר משימוש במצלמות, שאינן מספקות מענה הולם במחיר סביר עקב שטחן הגדול של המועצות.
כמו כן, דנו הנציגים בהתמודדות עם זירות אלימות שבדרך כלל מצויות פחות ביישובים עירוניים כגון ההסעות לבתי הספר וההמתנה להן, נקודות מפגש של נוער ביישובים, וזירות בילויים שנמצאות מחוץ לשטח המוניציפאלי של המועצה. כמו כן, דנו בדרך המתאימה לגיוס התושבים לקחת חלק פעיל בתכניות המניעה שמפעילה עיר ללא אלימות באמצעות התנדבויות מסוגים שונים.
"אין ספק כי למועצות האזוריות דרוש מודל עבודה ייחודי להן", אמר מנהל התכנית במשרד לביטחון הפנים דני שחר. "לשם כך קיימנו את הכנס הזה, גם כדי לחשוב ביחד על פתרונות אפשריים לבעיות דומות וגם כדי ללמוד מעשייה חיובית שכבר כעת נעשית במועצות שמשתתפות בתכנית עיר ללא אלימות".
בכנס השתתף גם מפקד משמר הגבול, ניצב יורם הלוי, שהציג בפני הנוכחים את המודל הייחודי שפיתחו במג"ב לשיתוף פעולה של כוח אכיפה מבוסס מתנדבים בחסות מג"ב. "מג"ב מעוניין לקחת חלק בכל פעילות שיש בה ממשק עם האזרח ובמיוחד באזורים הכפריים. מודל העבודה שלנו במגזר זה, שכבר הוכיח את עצמו, הוצג למפכ"ל ולשר לביטחון הפנים במטרה להרחיב אותו לכל מחוזות המשטרה".
"עמק יזרעאל היא מבין המועצות הראשונות שנכנסו לתכנית עיר ללא אלימות, ומובילה בהתאמות שנעשות בתוכנית לצרכי התושבים" הוסיף ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר. "החזון שלי הוא כמו מילות התקווה 'להיות עם חופשי בארצנו' – שכל תושבי עמק יזרעאל וישראל בכלל יהיו חופשיים מאלימות ובטוחים בחייהם הפרטיים ובשטחים הציבוריים. אנו במועצה נמשיך לפעול למען ביטחונם של תושבינו וילדינו."
 
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים