בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

ערנות של קב"ט

דף הבית >> מדווחים מהשטח >> ערנות של קב"ט
עירנות של קב''ט
עירנותו של גל יזרעאלי, קב''ט מואז חוף הכרמל, מנעה ב-10.2.13 נזק גדול לתשתיות חברת החשמל
.

יואב איתיאל ממגזין המושבות מספר שסמוך לשעה 21:00 חלף הקב"ט גל יזרעאלי  בגשר המחבר בין עתלית לקיבוץ נווה ים. תחתיו  איחסנה חברת החשמל עמודי מתח גבוה עצומים המיועדים לשיפוץ. שם, הבחין הקב"ט בשלושה גברים העוסקים בעבודות ניסור של עמוד מתכת אימתני כזה. הוא הזעיק את המשטרה ובמקביל דיווח לחברת החשמל.
 

השלושה שהבחינו בו, כבר החלו להימלט, עם שני כלי הרכב המסחריים הגדולים, כלי העבודה שלהם וחלקי העמוד אותם כבר הצליחו לפרק. אבל, שוטרי הסיור של תחנת טירת הכרמל שהגיעו תוך דקות, עצרו אותם במרחק קצר מהמקום.

השלושה, תושבי טירת הכרמל בני 34, 28 ו-27, הובלו לתחנת המשטרה בעירם הסמוכה. כלי הרכב נתפסו אף הם ונלקחו לחניון המשטרה, וכלי העבודה הכוללים רתכות ובלוני חמצן גם הם מוחזקים בידי המשטרה.

מפקד תחנת טירת הכרמל, סנ"צ רמי רז, ביקש לשבח את עירנותו של הקב"ט ואת העובדה ששמר על קשר עין עם החשודים במעשה, מרגע שהבחין בהם, ועד שנעצרו. לדבריו, השלושה מוכרים למשטרה מעבירות בתחום גניבת המתכות. להערכת המשטרה הם נלכדו אחרי שכבר שעתיים עמלו במקום על ניסור עמודי החשמל לחלקים,  כדי שניתן יהיה לקחת אותם מהמקום. עלותו של כל עמוד כזה מוערכת בכ-40 אלף ש"ח.

בחברת החשמל אומרים כי החברה נלחמת למיגור תופעת גניבת תשתיות הפוגעת בתשתיות חברת החשמל, בתשתיות המדינה ובאספקת חשמל סדירה ללקוחות החברה. מהחברה נמסר כי היא "מקיימת שיתופי פעולה שוטפים עם המשטרה ומשמר הגבול בשטח בשימוש אמצעים גלויים וסמויים ללכידת הגנבים ומיגור התופעה", וכי "במקרה המדובר, הגנבים נתפסו ונעצרו ע"י המשטרה וחברת החשמל מלווה את ההליך המשפטי למצות איתם את הדין."

ב-11.2.13 הביאה המשטרה את השלושה לבית משפט השלום בחיפה וביקשה להאריך את מעצרם בחמישה ימים. השופט יחיאל ליפשיץ לא שוכנע. "אכן גניבת תשתיות של המדינה הינה מכת מדינה", ציין, אך הוסיף כי "במקרה קונקרטי זה קיימות נסיבות אשר אינן מחייבות את מעצרם". הוא שחרר אותם למעצר בית של 72 שעות, בערבות עצמית. הוא גם נעתר לבקשת פרקליטיהם מהסניגוריה הציבורית ואסר את פרסום שמותיהם של השלושה, לאחר שעורכי הדין טענו בפניו כי "מדובר באנשים נורמטיביים אשר מנהלים עסקים ופרסום שמם עלול לפגוע בהם ובשמם הטוב ובאפיק העסקי שלהם."
.......................................................................
 
תודות: יואב איתיאל, מגזין המושבות, 10.2.13
.......................................................................
הד המתמיד 1.3.12
 
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים