בית  |  אודות  |  דבר היו"ר | ישיבות הנהלה  |  הארגון שלנו  |  פעילות הארגון  |  מעמד הקב"ט  |  אלפון  |  צור קשר                                                                     English


לשירות חברי האיגוד
כניסה לחברים מנויים 

פרידה ממתן וילנאי

דף הבית >> כתבות נוספות >> פרידה ממתן וילנאי
נפרדים ממתן וילנאי
בימים אלה מסיים ח''כ מתן וילנאי, השר להגנת העורף, את תפקידו.
הוא נוסע לבייג'ין ויכהן כשגריר ישראל בסין. 

וילנאי ערך ביקורי פרידה במועצות אזוריות, יחד עם הפורום הבינמשרדי (אותו מרכז עמיקם סבירסקי מהיחידה להתיישבות במשרד הבטחון).
מראיונות שנתן לתקשורת בחודשים האחרונים, עולה שוילנאי מסיים את תפקידו בתחושה שאפשר היה לעשות יותר למען הרשויות המתמודדות עם מצבי חירום, אם ממשלת ישראל הייתה מתקצבת את המשרד כפי שראוי היה ומאפשרת לו לפעול במסגרת הסמכויות המתאימות. בפועל, הממשלה לא העבירה תקציבים ולא האצילה סמכויות משפטיות ומבצעיות. 
בתקופה בה פעל המשרד, רמת המוכנות של הרשויות עלתה באופן משמעותי. יחד עם רשות חירום לאומית,  [רח''ל], משרד הפנים, משרד בט''פ, משרד הבטחון, משרד החינוך וכו' - התקיימו כנסים, אימונים, תרגילים,  משחקי מנהלים ותרגילי עורף ברמה מבצעית מאוד גבוהה. הרשויות – מועצות ועיריות - מקימות מרכזי הפעלה ומוקדים, בונות מכלולים, מאמנות צוותי חירום יישובים ומועצתיים, ומקדמת את נושא החוסן היישובי והמועצתי. נושא המידע לציבור והקשר עם התושבים מטופח על בסיס יומיומי. הרשויות משתפות פעולה בינן לבין עצמן ובמסגרת ההכנות לרעידת אדמה נבנית תכנית של רשויות קולטות מפונים מרשויות אחרות. בתוך כלל הרשויות, המועצות האזוריות של המגזר הכפרי מתרגלות כל השנה מוכנות לחירום תוך ראיית הצרכים הייחודיים שלהן. בימים אלה המועצות חוזרות להיות מקושרות עם המשטרה, לאחר שהמשטרה שינתה את רשת התקשורת שלה מאנלוגית לדיגיטלית, והמעבר לקשר דיגיטלי מחייב השקעה כספית לא קטנה. כמו כן מטופלים נושאים כמו  מעמד הקב''ט, אחסון ושמירת הנשק (ביישובים ו / או במחסני הנשק), הליך מינויי רכזי בטחון שוטף, עבודה עם משמר הגבול והמשטרה, קידום הוועדה למניעת שריפות, ועוד.
מבחינת המשרד להגנת העורף, בנושא החירום ברשויות – שמוגדרות כ''לבנת היסוד'' בכל הקשור במצבי חירום – רוב המועצות והעיריות מקפידות על מוכנות לחירום, ראשי הרשויות מבינים את האחריות שלהם לבטחון תושביהם, ובאופן כללי התושבים מרגישים שיש מי שדואג להם.  יותר ויותר מחלחלת הגישה שיש קשר ישיר בין מצבה של המועצה / רשות בשגרה לבין מצבה בהיערכות לחירום. ועוד – בימים אלה, שבהם כל הרשויות נערכות להתמודדות עם רעידת אדמה, קיימת ההבנה שרשות שתהיה מוכנה לרעידת אדמה, תדע להתמודד עם שאר מצבי החירום, כולל טילים.   
     


למתן וילנאי, על פועלך המסור לטובת הבטחון, הרווחה והחוסן ברשויות, תודה מקרב לב. בהצלחה לך ולמשפחתך בהמשך דרכך האישית והציבורית.
.......................................
בטאון הבטחון ברשויות
יוני 2012
 

 

חדשות ועדכונים

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים